Menu
 


Producent

Facebook


I Katowicka Noc Kabaretowa


I Katowicka Noc Kabaretowa odbyła się 8 maja 2010 roku.
Właśnie wtedy narodziła się nowa tradycja, która co roku przynosi Katowicom całą masę fantastycznej zabawy, rozrywki na najlepszym poziomie i kabaretów z najwyżej półki.

Kabaretami, które odwiedziły Katowice jako pierwsze byli:
Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Nowaki, Babeczki z Rodzynkiem i Kabaret pod Wyrwigroszem.


Wycinek z historii:

Już 8 maja w katowickim "Spodku", miłośnicy dobrego humoru będą mieli prawdziwą ucztę podczas "Katowickiej Nocy Kabaretowej".

Wzorem innych miast, również Katowice postanowiły zorganizować swój własny kabareton, oczywiście, nie gdzie indziej jak w hali widowiskowo- sportowej "Spodek". Kilkugodzinna dawka śmiechu poruszy nawet osoby bez najmniejszego poczucia humoru. Doborowa obsada zapewni wyśmienita zabawę przez całą noc.

Gwiazdami wieczoru w odlotowej hali, będzie kabaret Paranienormalni, z "krejzolską" Mariolką na czele (w jej role wciela się Igor Kwiatkowski). Można się spodziewać, że zostanie zaprezentowany skecz "Star Wars po śląsku", który opisuje słynną sagę w wersji dla hanysów. Wybuchowe połączenie Lorda Vadera mówiącego:Luke, poznaj ciemna strona mocy i chodź do mego familoka" jest po prostu zabójcze.

Kabaret pod Wyrwigroszem, znany z przeróbki słynnej piosenki "Jożin Bażin", która biła swego czasu rekordy popularności w naszym kraju. Utwór pt. "Donald marzy", opowiadający o sukcesach naszego premiera, które okazały się... tylko marzeniami.

To jeszcze nie koniec dobrej zabawy podczas tego wieczoru. Kabaret Skeczów Męczących zaśpiewa "Piosenkę trenera", która mówi o tym jak w łatwy sposób można awansować do ekstraklasy i po czym poznać korupcje w polskiej piłce. Po "Lekcje tańca" zgłosimy się do Nowaków, a właściwie kabaretu Nowaki, gdzie wybitny instruktor będzie starał się nauczyć pewną parę bardzo prostego tańca weselnego.


(www.wiadomosci24.pl)