Menu
 


Producent

Facebook


II Katowicka Noc Kabaretowa


II Katowicka Noc Kabaretowa miała miejsce 14 maja 2011 roku.


W wydarzeniu udział wzięli:
- Neo-Nówka z Zespołem Żarówki
- Paranienormalni
- Łowcy.B
Wieczór poprowadził Jacek Ziobro


Wycinek z historii:

Na scenie pojawią się Łowcy. B – szczęśliwi posiadacze odjechanych tytułów Świry Roku i Debeściaki Roku. Mają na swoim koncie kilkanaście nagród, wypracowanych w wyniku silnego wytężenia szarych komórek, w tym za „fantastyczność”, „inteligencję” i „stawianie czoła nietolerancji”. Trudno wyznaczyć szczyt ich absurdalnego humoru. I dobrze! Bo w połączeniu z rozbrajającą pantomimą i powalającymi tekstami stanowi mieszankę wywołującą skurcze przepony, na które nie pomoże żaden lek.

/37/05/1304708410537.jpg

Salwy śmiechu wywołają również członkowie Neo-Nówki, którzy z finezją uprawiają zabójczo szczerą satyrę polityczną. Nie szczędzą uszczypliwości pod adresem polskich urzędów. I wychodzi im to na dobre. Ich skecz, w którym Polacy przychodzą do nieba, w ciągu dwóch miesięcy obejrzało ponad milion internautów.   /79/67/1304708536779.jpg

W Spodku nie zabraknie także kabaretu Paranienormalni, który słynie z celnych obserwacji narodu polskiego i świata zwierzęcego. Każdy jego występ to energiczne widowisko audio-wizualne. Barwne stroje, przyjemne dźwięki i numery, które nie raz zakrawają wręcz na dramat psychologiczny, jak ten o musze i pająku.

Honoru jednoosobowych kabaretów będzie bronił Jacek Ziobro, który specjalizuje się w gagach, parodiach i dowcipach sytuacyjnych. Przyznaje, że nazwisko zobowiązuje, dlatego ostatnio zaczął lustrować z powodzeniem scenę polityczną.

Dowcip to broń, której można używać w różnych sytuacjach. Biorąc pod uwagę, że śmiech to zdrowie, wskazane jest, by przyjmować celne strzały jak najczęściej.